REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Polsce rusza budowa jednego z największych magazynów energii elektrycznej w Europieartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce rusza budowa jednego z największych magazynów energii elektrycznej w Europie
W Polsce, w województwie pomorskim, powstanie jeden z największych magazynów energii elektrycznej w Europie. Polska Grupa Energetyczna (PGE) w najbliższym czasie rozpocznie oficjalnie budowę magazynu energii o mocy 262 MW i pojemności 981 MWh w Żarnowcu, poinformował wiceprezes ds. operacyjnych Maciej Górski. – “Na dniach oficjalnie rozpoczniemy budowę magazynu energii w Żarnowcu” – powiedział Górski podczas konferencji prasowej.
artykuł
Pokaż artykuł
Regulamin tygodnika Investmap.News
1. Niniejszy regulamin określa zasady świadczenia przez Usługodawcę usług w dostarczania Użytkownikom treści cyfrowej – tygodnika Investmap.News.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Żarów] Bridgestone Diversified Products Poland Sp. z o. o.
Elektrownia Szczytowo-Pompowa "Młoty"inwestycja
Pokaż inwestycję
Elektrownia Szczytowo-Pompowa "Młoty"
We Wrocławiu powstanie największa w Polsce instalacja do pozyskiwania energii ze ściekówartykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu powstanie największa w Polsce instalacja do pozyskiwania energii ze ścieków
We Wrocławiu powstanie największa w Polsce instalacja do pozyskiwania energii ze ścieków. Po uruchomieniu w 2024 roku będzie stanowić pierwszy element nowoczesnego systemu ciepłowniczego we Wrocławiu dostarczając do 5 proc. rocznego zapotrzebowania klientów ciepła sieciowego w mieście. Koszt inwestycji wraz z przyłączem to 82 mln złotych. Projekt realizuje Fortum we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.
Na Dolnym Śląsku powstanie wielki Park Przemysłowy Aglomeracji Głogówartykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie wielki Park Przemysłowy Aglomeracji Głogów
Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Łukasz Horbatowski, wójt Gminy Kotla podczas konferencji prasowej ogłosili przetarg na budowę i modernizację infrastruktury wodno-kanalizacyjnej pod Park Przemysłowy Aglomeracji Głogów. Na ten cel Gmina Głogów i Gmina Kotla otrzymały wsparcie rządowe w ramach Polskiego Ładu w łącznej wysokości 350 mln zł.
PGE Energia Odnawialna S.A. wybuduje 14 nowych farm fotowoltaicznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
PGE Energia Odnawialna S.A. wybuduje 14 nowych farm fotowoltaicznych w Polsce
PGE Energia Odnawialna z Grupy PGE podpisała umowy na budowę 14 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 180 MW. Nowe instalacje powstaną do 2026 roku i będą w stanie zasilić w zieloną energię blisko 90 tys. gospodarstw domowych. Są to kolejne działania realizowane w ramach Strategii Grupy PGE, zgodnie z którą do 2030 r. Grupa będzie posiadać instalacje słoneczne o łącznej mocy ok. 3 GW.
Dino inwestuje ponad 1,5 mld zł w rozwój. Coraz więcej sklepów i miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Dino inwestuje ponad 1,5 mld zł w rozwój. Coraz więcej sklepów i miejsc pracy
Sieć polskich sklepów Dino podsumowała pierwsze trzy kwartały 2025 r. W tym okresie przychody ze sprzedaży Grupy Dino wyniosły 24,7 mld zł i były o 14,9% wyższe niż w analogicznym okresie 2024 r. Na koniec września 2025 r. sieć posiadała 2933 sklepy, o 361 więcej niż rok wcześniej.
[Polska] Deweloperzy będą mogli wynająć Mieszkania dla Młodychartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Deweloperzy będą mogli wynająć Mieszkania dla Młodych
Upubliczniony projekt ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych ju...
Rekordowa transakcja, farmy fotowoltaiczne, nowe biurowce – Ghelamco podsumowuje 2022 rokartykuł
Pokaż artykuł
Rekordowa transakcja, farmy fotowoltaiczne, nowe biurowce – Ghelamco podsumowuje 2022 rok
Dla Ghelamco, lidera rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, 2022 rok obfitował w przełomowe wydarzenia i projekty, jak choćby rekordowa sprzedaż kompleksu The Warsaw HUB czy ogłoszenie – jako pierwszy deweloper w Polsce – programu budowy farm fotowoltaicznych w ramach strategii ESG. Ghelamco nie zwolniło tempa i realizuje też kolejne inwestycje. Obecnie buduje blisko 115 tys. mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej na trzech rynkach – w Warszawie, Krakowie oraz Katowicach.
Jedna z największych i rekordowych inwestycji ostatnich lat szykuje się w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Jedna z największych i rekordowych inwestycji ostatnich lat szykuje się w woj. śląskim
Jedna z największych i rekordowych inwestycji ostatnich lat w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE S.A.). Strefa wydała decyzję o wsparciu dla spółki LVL ENERGY. Planowana inwestycja w Dąbrowie Górniczej osiągnie wartość aż 1 868 500 000 złotych. To jedna z największych inwestycji objętych wsparciem w ostatnich latach oraz jeden z największych projektów infrastrukturalnych realizowanych obecnie w województwie śląskim. Projekt realizowany będzie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Rozwój energii wiatrowej z Bałtyku ma realny wpływ już dziś na ceny energii w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Rozwój energii wiatrowej z Bałtyku ma realny wpływ już dziś na ceny energii w Polsce
Morska energetyka wiatrowa jest jedną z najbardziej rozwiniętych technologii produkcji energii i wciąż się dynamicznie rozwija. Na świecie działa już ok. 85 GW morskich farm wiatrowych, a kolejne dziesiątki gigawatów są w budowie.
 Rozwój inteligentnych sieci energetycznych w Polsce Wschodniej – kolejne umowy podpisaneartykuł
Pokaż artykuł
Rozwój inteligentnych sieci energetycznych w Polsce Wschodniej – kolejne umowy podpisane
Podpisano kolejne umowy o dofinansowanie inwestycji w rozwój inteligentnych sieci dystrybucji energii w Polsce Wschodniej. PGE Dystrybucja S.A. i Energa-Operator S.A. zrealizują projekty, które pozwolą na przyłączanie rozproszonych OZE do sieci, zapewnią stabilne dostawy energii do odbiorców, pomogą rozwijać zeromisyjny transport i przemysł. Łączna wartość umów to 687 mln zł, z czego 407 mln zł to dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.
Do biurowca The Form w Warszawie najemcy wprowadzą się w styczniu 2025 r.artykuł
Pokaż artykuł
Do biurowca The Form w Warszawie najemcy wprowadzą się w styczniu 2025 r.
Biurowiec The Form w Warszawie jest w zaawansowanej fazie budowy. Jego oddanie do użytkowania jest planowane w grudniu 2024 roku. Biurowiec pozytywnie przeszedł certyfikację WiredScore i SmartScore na poziomie Platinum. Pierwszy najemca rozpocznie działalność w styczniu 2025 roku.
Central Parkinwestycja
Pokaż inwestycję
Central Park
Katowice, Mikołowska 100A
Powstający w Ostrołęce wielki blok gazowo-parowy o mocy 745 MW gotowy w 70 proc.artykuł
Pokaż artykuł
Powstający w Ostrołęce wielki blok gazowo-parowy o mocy 745 MW gotowy w 70 proc.
Powstający w Ostrołęce blok gazowo-parowy o mocy 745 MW to jedno z dwóch kluczowych przedsięwzięć Grupy Energa w zakresie budowy niskoemisyjnych źródeł bilansujących Krajowy System Elektroenergetyczny. Realizacja projektu w Ostrołęce obejmuje kompleksowe przygotowanie bloku energetycznego w formule EPC (Engineering, Procurement, Construction), czyli „pod klucz”, w tym: prace projektowe, nadzór nad zakupami, dostawami oraz robotami budowlanymi.
W Polsce powstała koncepcja reaktorów jądrowych, które mogą jednocześnie produkować prąd, ciepło i wodórartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstała koncepcja reaktorów jądrowych, które mogą jednocześnie produkować prąd, ciepło i wodór
W Narodowym Centrum Badań Jądrowych opracowano koncepcję reaktora jądrowego, który mógłby jednocześnie wytwarzać energię elektryczną, ciepło dla przemysłu oraz wodór. Jak wskazują badacze z NCBJ – Janusz Malesa, Błażej Chmielarz, Dominik Muszyński i Maciej Skrzypek – rozwiązanie oparte na wysokotemperaturowych reaktorach gazowych mogłoby pomóc ograniczyć emisje CO2 i wesprzeć transformację energetyczną.
Niemiecka firma Ziehl-Abegg zatrudni w Łodzi 400 osób i zainwestuje 50 mln euroartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Ziehl-Abegg zatrudni w Łodzi 400 osób i zainwestuje 50 mln euro
Prologis wybuduje fabrykę o powierzchni 17 000 mkw. dla niemieckiego firmy Ziehl-Abegg w Prologis Park Łódź. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na 1 czerwca 2023 roku. W zawarciu transakcji pośredniczyła agencja CBRE.
Polsce potrzebny jest duży koncern multienergetyczny [SONDAŻ]artykuł
Pokaż artykuł
Polsce potrzebny jest duży koncern multienergetyczny [SONDAŻ]
81 proc. respondentów pracowni MANDS uważa, że posiadanie dużego koncernu multienergetycznego jest dobre dla Polski. 76 proc. ankietowanych zgadza się ze stwierdzeniem, że w ostatnim czasie Orlen stał się istotnym graczem w Europie Środkowej, a podobny odsetek dostrzega dynamiczny rozwój koncernu na przestrzeni ostatnich lat.
Polska wchodzi w erę energii jądrowejartykuł
Pokaż artykuł
Polska wchodzi w erę energii jądrowej
Budowa pierwszej elektrowni jądrowej to ogromne wyzwanie – zwłaszcza w kontekście ambitnego celu, aby 50% projektu zrealizowały polskie firmy. Ten projekt to także ogromna szansa dla firm, aby zaistnieć w kolejnych przedsięwzięciach energetycznych.
REKLAMA